Articles

Lens Between Us

18. května 2015 v 10:19 | M.
Tento mladý slovenský pár je tvořen dvěma kreativci, kteří se s obyčejnými nudnými fotkami ze svých cest rozhodně nespokojí. A tak vymysleli originální koncept s název "Lens Between Us", který poskytuje dva jedinečné pohledy z míst, která jsou od sebe vzdálena třeba jen několik metrů. Při focení totiž stojí proti sobě.

Na svých nádherných fotkách z Austrálie, Singapuru, Portugalska, Německa, Maďarska, Rakouska, Slovenska i Čech nás berou do národních parků, na pláže, zahrady, do obchodů a vy si můžete alespoň na chvíli připadat jako že jste např. na sydneyském Bondi Beach :)

Jejich skvělé fotografie můžete sledovat na Facebooku, Instagramu nebo Tumblr. Jako menší ochutnávku tady máte pár fotek ;)

Austrálie, Coogee beach, Sydney

Favourite blogger: Jessica Stein │ tuulavintage.com

26. dubna 2015 v 14:48 | M.
Jessica Stein je pětadvacetiletá australanka. Její blog Tuula Vintage vznikl po střední škole, kdy se vydala z rodného Sydney na několik měsíců poznávat Evropu. Jak se vrátila, tak si založila blog, aby na něj mohla dát veškeré fotografie z cest. Velice rychle se z tohoto cestovatelského blogu stal i fashion blog, když se rozhodla prodávat nejrůznější modní kousky, které zároveň nasbírala při návštěvách butiků, vintage obchodů i bleších trhů. Název jejího blogu vznikl z fisnkého slova pro vítr.

Tento blog jsem objevila teprve nedávno, ale velice mě zaujal. Tato mladá slečna už navštívila tolik zajímavých zemí (včetně ČR! Praha ji prý uchvátila), že se to ani spočítat nedá... Její články obsahují také rady ohledně cestování, kde se ubytovat, co musíte vidět atd.

Samozřejmě je tento blog plný překrásných fotografií, které Vás prostě donutí slintat nad krásou těch míst...

Spring TAG

25. dubna 2015 v 13:17 | M.
1. Oblíbený jarní lak na nehty.
Těžko říct, který je můj jarní oblíbený lak. Ale určitě mám na jaro ráda světlé odstíny.. Většinou růžovou, nebo nějaké pastelové barvičky :)

2. Oblíbený jarní produkt na rty.
Já moc produkty na rty nepoužívám. Jediné co používám je labello a to používám celoročně.

3. Oblíbené jarní šaty.
Tak určitě nějaké s květovaným vzorem, nebo opět v pastelových barvách.

Library Cafe/Bar

15. dubna 2015 v 14:16 | M.
Máte rádi knihy? A máte rádi kávu (čaj)? Tak to Vás bude jistě zajímat tento článek!
Na internetu jsem našla pár krásných zahraničních Library barů a Library kaváren, které stojí za to je navštívit. Pro ty, co by snad nevěděli o co se jedná, tak tedy jsou to většinou knihkupectví, které kromě regálů plných knih mají i bar, židle a stoly a zároveň fungují jako kavárna. Nebo jsou to kavárny s knihovnou, kde si lidé mohou pouze knihu půjčit ke kávě a při odchodu ji zase vrátit. Velice mě tento nápad zaujal. Já osobně si myslím, že je to velmi dobrý způsob, jak spojit dva businessy. Samozřejmě to asi není nejlevnější něco takového vybudovat, ale je to fakt parádní. Kdyby bylo něco takového v mé blízkosti, tak jsem tam od rána do večera :)
Na ukázku jsem vybrala pár kaváren, které mě nejvíce okouzlily. Tyto kavárny najdete v podstatě v jakémkoli velkoměstě (včetně Prahy).

Jak si lakovat nehty bez přetažení?

13. dubna 2015 v 18:39 | M.
Hodně z Vás mi psalo do komentářů, že si moc hezky lakuju nehty, že nikdy nepřetáhnu.. Ale to není pravda. Vždycky mám šílené přetahy, jen používám takové malé jednoduché kouzlo. Vezmu si odlakovač a vatovou tyčinku do uší. Tyčinku namočím v odlakovači a tou pak hezky mažu ty přetahy. Je to velmi jednoduché a hlavně kvůli tomu nemusíte kupovat žádné speciální tužky na přetahy, které se teď hodně prodávají, ale příjdou mi dost zbytečné ;)

Tak snad Vám to některým pomůže :) Já mám teď dost práce do školy, tak musím letět. Zatím se mějte krásně :-*

7 rad, jak se vyhnout jarní únavě

11. dubna 2015 v 12:59 | M.
Jelikož spousta z Vás také trpí únavou (ať už normální nebo tou jarní), tak jsem si pro Vás připravila pár typů, jak únavu zahnat nebo jak se ji vyhnout.

Proč jsme vlastně unavení?

Existuje mnoho teorií, proč se právě na jaře objevuje neovladatelná únava. Odborníci se shodují v tom, že hlavní příčinou je složení stravy, nedostatek vitaminů, málo pobytu na čerstvém vzduchu, nedostatek slunce a koneckonců i pohodlný moderní styl života.

1. Hodně spěte a neodkládejte odpočinek

Málo spánku může zapříčinit únavu, proto si nezkracujte zbytečně noci. Nedostatek spánku, zvláště dlouhodobý, oslabuje imunitu víc, než si je většina lidí ochotna připustit.
Odborníci doporučují spát aspoň sedm hodin denně. Po několika nocích s pěti nebo šesti hodinami spánku jsou lidé ospalí, klesá jejich pozornost a úsudek. Naučte se proto občas zabrzdit, o víkendech skutečně odpočívejte a spěte tolik, kolik potřebujete.
Pokud máte problémy s úsínáním zkuste meduňkový čaj, který uklidňuje a utišuje tělo.
 
 

Reklama