Květen 2015

Lens Between Us

18. května 2015 v 10:19 | M. |  Articles
Tento mladý slovenský pár je tvořen dvěma kreativci, kteří se s obyčejnými nudnými fotkami ze svých cest rozhodně nespokojí. A tak vymysleli originální koncept s název "Lens Between Us", který poskytuje dva jedinečné pohledy z míst, která jsou od sebe vzdálena třeba jen několik metrů. Při focení totiž stojí proti sobě.

Na svých nádherných fotkách z Austrálie, Singapuru, Portugalska, Německa, Maďarska, Rakouska, Slovenska i Čech nás berou do národních parků, na pláže, zahrady, do obchodů a vy si můžete alespoň na chvíli připadat jako že jste např. na sydneyském Bondi Beach :)

Jejich skvělé fotografie můžete sledovat na Facebooku, Instagramu nebo Tumblr. Jako menší ochutnávku tady máte pár fotek ;)

Austrálie, Coogee beach, Sydney

The Royals

17. května 2015 v 11:09 | M. |  Filmy a seriály
Včera jsem začala sledovat nový seriál The Royals. Tento seriál, má zatím první řadu a zatím vyšlo asi 9 dílů. O tomto seriálu jsem uvažovala už když se poprvé objevil, ale tehdy jsem neměla dost času na něj a tak jsem to furt odkládala.


To si snad dělají legraci ne?!

16. května 2015 v 17:58 | M. |  Thoughts
Toto je první článek o hokeji, který tu píši. Vím, že mnoho z Vás hokej tolik nežere jako já, ale já už se z toho prostě musím vykecat...
Na dnešní zápas jsem se moc těšila.. Sice jsem se měla učit na zkoušky, ale moc to nešlo, jak jsem se těšila. A můžu Vám říct, že to jak to dneska ti rozhodní do*rali, tak je mě z toho fakt blbě.

Co to sakra mělo znamenat?!

Takovéhle velká chyba rozhodčích????? To by se snad stávat nemělo, ne? Ten neuznaný gól ty naše hráče jasně zlomil a už to prostě nedokázali dorovnat.. Jsem si jistá, že kdyby se ten gól uznal tak by ta třetí třetina vypadala úplně jinak...
Naprosto nechápu proč jsou pravidla hokeje tak zpátečnické. V dnešní době, kdy kamery pokrývají téměř každý centimetr hrací plochy, by se snad ty kamery mohly více používat při posuzování zákroků a gólů, ne? Proč prostě ti nahoře nezmění už ta pravidla? Fakt to nechápu. Ten dnešní neuznaný gól byl jasnou ukázkou toho, že by se ten videorozhodčí měl používat častěji.


A nejde jen o ten dnešní zápas. Ale jestli jste viděli zápas Finska s Ruskem, tak tam byl nesmyslně vyloučen jeden Fin za faul, který neudělal, až do konce zápasu. Taky naprosto zbytečné a nepochopitelné posouzení rozhodčích. Já chápu, že jsou to jen lidi, ale právě proto nechápu, proč nejsou více povolovány ty kamery... No toto je prostě nekonečná diskuse.

Ten dnešní zápas mě strašně mrzí, ale už se s tím nedá nic dělat. Zítra budeme hrát o bronz, tak snad to výjde aspoň zítra :) Musíme pořádně fandit!

Teď bych se měla jít učit, ale nevím jestli to po takomvéto rozrušení zvládnu..
Aspoň mi napište, jaké pocity z toho dnešního hokeje maté Vy.

Thank you! ♥

14. května 2015 v 17:39 | M. |  Diary
Dnes můj blog překročil 1000 návštěvníků! Mockrát Vám děkuji, že navštěvujete můj blog a komentujete články. Moc ráda si čtu Vaše komentáře a názory k těm mím plkům a nejvíc mě potěší, když vidím, že se na můj blog vracíte. Blog mám zhruba měsíc a půl a je pěkné vidět, že už ho navštívilo tolik lidí. Takže ještě jednou MOCKRÁT DĚKUJU :).


Takovéto pozitivní věci člověka nakopnou a zpříjemní mu den. Proto jsem také dnes místo učení vysedávala u blogu :D Jak jste si mohli všimnout, tak má blog nový vzhled. Co na něj říkate? Mě se moc líbí. Ten starý už jsem měla docela okoukaný, tak jsem k té dnešní příležitosti udělala nový. V záhlaví můžete vidět moje cover příjmení Tähti, což není nic zvláštního. Je to finské slovíčko, které znamená hvězda :)

Citáty - Paolo Coelho

13. května 2015 v 22:05 | M. |  Thoughts
Paolo Coelho je jeden z mích nejoblíbenějších spisovatelů. Jeho knihy jsou plné inspiračních myšlenek o životě, lásce, osudu atd. Kolikrát se mi stalo, že už jsem byla pořádně vyfluslá za nějakou dobu (den, týden, měsíc) kdy jsem toho měla až nad hlavu.. Znáte to..občas se ty problémy naskládají - škola, rodina, vztahy atd. A tak mi občas někdy hodně pomůže si jen přečíst pár těchto citátu a hned vše vidím jinak - optimističtěji.
Některé citáty jsou velmi hluboké a kolikrát se člověk začne zamýšlet nad různými věcmi, které do té doby vůbec neřešil. Naprosto tohoto Pana Spisovatele obdivuju. Jeho myšlenky, jeho knihy...


Hard week...

9. května 2015 v 11:18 | M. |  Diary
Ahojte! Omlouvám se, že píši skoro až po týdnu, ale tento týden jsem měla opravdu dost náročný... Dnes jsem se vzbudila a už sem měla aspoň trochu energie na blog :)

Příští týden máme konec semestru a tak píšem různé zápočty a doděláváme různé úkoly a tak. No zkrátka, je to v té škole teď docela náročné. Ve dvou předmětech mám trochu problémy, takže teď musím opravdu máknout, abych je nemusela opakovat v příštím roce, protože to už mě čekají i státnice a nevím, nevím, jak bych to zvládala.
Také co se týče praxe se teď objevily nějaké komplikace.. Snad se to brzo vyřeší a bude to OK, jinak už by mě asi fakt jeblo.
Takže celý tento můj týden se odvíjel asi takhle: přítel-hokej-škola-škola-práce-škola-přítel-škola-hokej-přítel-přítel-rodina-kamarádi-blog.

Nails 0.3 Galaxy

3. května 2015 v 13:18 | M. |  Inspirations
Na internetu jsem našla pár inspirací na nehty a první z nich už jsem vyzkoušela. Jde o lakování ve stylu vesmíru.. Přijde mi to hezké a zajímavé. I když ze začátku jsem měla docela obavy, jestli to nebude moc těžké, ale nebylo a myslím si, že výsledný efekt je uspokojující :)
Omlouvám se za kvalitu, ale holt foťák na mobilu není zrvona dvakrát kvalitní... Ve skutečnosti nehty vypadají mnohem líp :)

1th May → rainy day, hockey day

1. května 2015 v 15:28 | M. |  Diary
Hello sweeties! :)

Jak prožíváte 1. máj lásky čas? U nás je bohužel celý den škaredě a jen prší... S přítelem jsem sice byla, ale pusu pod rozkvetlou třešní jsem nedostala (nechtěla jsem být od bláta), tak doufám, že to během víkendu ještě doženeme a že neuschnu...